Witajcie w miejscu, gdzie pasja łączy się z naturą.środa, 6 lipca 2011

Garść informacji podstawowych :)

Czym różni się ręcznie robione mydło od produkowanego masowo?
Różnica polega przede wszystkim na składnikach! Moje mydła powstają ze szlachetnych, wysokiej jakości, olejów roślinnych, które odżywiają i zmiękczają skórę. Mydła produkowane masowo powstają głównie z tłuszczów zwierzęcych i gorszej jakości tłuszczów roślinnych. Mydła ręcznie robione są bogate w glicerynę (powstaje w reakcji zmydlania), która jest naturalnym "nawilżaczem" i "zmiękczaczem" skóry. Aby mydła myły i pieniły się,komercyjni producenci zdają się na syntetyczne detergenty jak SLS (sodium laurel sulfate), w rezultacie czego otrzymują niezbyt łagodne kostki detergentowe, które sprawiają, że skóra jest sucha i spierzchnięta.
Moje mydła są delikatne i w 100% naturalne, mają obfitą , kremową pianę i myją skórę bez wysuszania. Spróbuj mego mydła, a nie zechcesz używać innego!
Co wchodzi w skład mojej bazy?

Oleje roślinne - w kosmetyce wykorzystywane do natłuszczania, odżywiania i regeneracji naskórka. Sprawiają, że skóra staje się gładka, nawilżona  i odpowiednio natłuszczona. Mają działanie lecznicze, odprężające, tonizujące. Tworzą na powierzchni skóry zabezpieczający film, zapewniający jej właściwe napięcie i jędrność. Oleje roślinne stanowią również podstawę do wyrobu naturalnych mydeł. Wartość mydeł zależy  od rodzaju olejów, które zostały użyte do ich wytworzenia.


Oliwa - wytłaczana na zimno z owoców. Skóra praktycznie nie wchłania oliwy, a więc oliwa doskonale ją natłuszcza tworząc  filtr ochronny. Regeneruje skórę zniszczoną słońcem i chlorowaną wodą, działa kojąco, nawilżająco, przeciwzapalnie, łagodzi świąd, używana do masażu.
 


Olej kokosowy - służy do wyrobu najlepszych mydeł, pieniących się w twardej wodzie tzw. mydeł morskich. Zbyt duża jego ilość (powyżej 50%) w mydle, wysusza skórę.


Olej palmowy - jego obecność w mydle nie jest szczególnie istotna dla skóry chociaż posiada pewne właściwości czyszczące. Dodatek oleju palmowego ma znaczenie w samym procesie tworzenia mydła - przyspiesza proces zmydlania i tworzy twardą kostkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz